Vytvorte si dokonalé prezentácie zadarmo s nástrojom Office Mix

Autor: Milan Turinič | 21.8.2015 o 9:32 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  450x

PowerPoint je jednoduchý nástroj na tvorbu prezentácií. Obsahuje rôzne nástroje, ktoré nie všetci využívame.

Štandardne ho používame na tvorbu slajdov, ktoré dopĺňame o rôzne statické obrázky, excelovské reporty či grafy. Jedným z nástrojov, ktorým môžeme tzv. statické prezentácie trošku oživiť, a tým nemám na mysli efekty a animácie pri zmene slajdov :) , je pridanie slajdu s videom.

Na výber máme vloženie hotového videa z disku či rôznych online serverov. To isté platí aj o audiu. Pokiaľ sa chcete s niekým podeliť napr. o novú zručnosť v Exceli, môžete kliknúť na "Screen Recording" alebo využiť užitočný doplnok Office Mix.

Office Mix je doplnok pre Microsoft PowerPoint 2013 k tvorbe interaktívnych prezentácií, ktorý nám vyššie uvedený základ rozširuje napr. o tvorbu kvízov, upload a share, export do video formátu, SCORM formátu, atď. Samotná inštalácia a práca s ním je veľmi jednoduchá. Po nainštalovaní sa vám štandardné menu rozšíri o záložku "Mix".

Kliknutím na "Screen Recording" v menu Mix sa vám zobrazí to isté okno, ako bez tohto doplnku. Označíte si časť plochy, v ktorej si budete nahrávať danú zručnosť. Všetko, s čím sa chcete podeliť budete ukazovať v tejto vyznačenej časti. Po zastavení nahrávania sa vám nahrávka zobrazí v slajde, kde si ju následne môžete prehrávať.  Ak sa vám to nepodarí na prvý krát, nahráte to znova :) Okrem takto vytvoreného videa pridáte výstižný text a máte dokonalú prezentáciu.

S doplnkom si môžete existujúcu prezentáciu exportnúť na video, pričom si zvolíte veľkosť videa od formátu pre prenosné zariadenia až po Full HD a dĺžku trvania slajdu. Klikom na "Next" si ho uložíte napr. na plochu vo formáte mp4. Po vytvorení kliknete na "Close" a spustíte si video.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

KOMENTÁRE

Trump je len taký problém, aký Európa dovolí (Píše Zuzana Gabrižová)

Amerika by pre Úniu nemala byť určujúca.


Už ste čítali?