Vytvorte si dokonalé prezentácie zadarmo s nástrojom Office Mix

Autor: Milan Turinič | 21.8.2015 o 9:32 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  466x

PowerPoint je jednoduchý nástroj na tvorbu prezentácií. Obsahuje rôzne nástroje, ktoré nie všetci využívame.

Štandardne ho používame na tvorbu slajdov, ktoré dopĺňame o rôzne statické obrázky, excelovské reporty či grafy. Jedným z nástrojov, ktorým môžeme tzv. statické prezentácie trošku oživiť, a tým nemám na mysli efekty a animácie pri zmene slajdov :) , je pridanie slajdu s videom.

Na výber máme vloženie hotového videa z disku či rôznych online serverov. To isté platí aj o audiu. Pokiaľ sa chcete s niekým podeliť napr. o novú zručnosť v Exceli, môžete kliknúť na "Screen Recording" alebo využiť užitočný doplnok Office Mix.

Office Mix je doplnok pre Microsoft PowerPoint 2013 k tvorbe interaktívnych prezentácií, ktorý nám vyššie uvedený základ rozširuje napr. o tvorbu kvízov, upload a share, export do video formátu, SCORM formátu, atď. Samotná inštalácia a práca s ním je veľmi jednoduchá. Po nainštalovaní sa vám štandardné menu rozšíri o záložku "Mix".

Kliknutím na "Screen Recording" v menu Mix sa vám zobrazí to isté okno, ako bez tohto doplnku. Označíte si časť plochy, v ktorej si budete nahrávať danú zručnosť. Všetko, s čím sa chcete podeliť budete ukazovať v tejto vyznačenej časti. Po zastavení nahrávania sa vám nahrávka zobrazí v slajde, kde si ju následne môžete prehrávať.  Ak sa vám to nepodarí na prvý krát, nahráte to znova :) Okrem takto vytvoreného videa pridáte výstižný text a máte dokonalú prezentáciu.

S doplnkom si môžete existujúcu prezentáciu exportnúť na video, pričom si zvolíte veľkosť videa od formátu pre prenosné zariadenia až po Full HD a dĺžku trvania slajdu. Klikom na "Next" si ho uložíte napr. na plochu vo formáte mp4. Po vytvorení kliknete na "Close" a spustíte si video.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?